close
تبلیغات در اینترنت
رژیم دیکتاتور سکولار عربستان+ویدئو |یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم باران

رژیم دیکتاتور سکولار عربستان+ویدئو |یاداشت‌ها و دلنوشته‌های میثم باران

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

 از زمان برآمدن اسلام سرزمین حجاز مهد اسلام و برپایی تمدن اسلامی قلمداد میگردیده و برترین و بزرگوارترین بشریان را به جهان ارزانی داشته و این حقیقتی است انکار ناپذیز، پس از گذشت قرن‌ها تاکنون برخی به این سرزمین اعتماد و اعتقاد دارند، باید دانست که این سرزمین چیزی نیست که یک مسلمان انتظار آن را داشته باشد!!

روند سقوط و نابودی در این سرزمین پس از روی کار آمدن محمد بن سلمان سرعت بیشتری به خود گرفته است.

بن سلمان و رژیم دیکتاتوری سعودی در صدد است بیش از پیش با بهره‌گیری و سوءاستفاده از موقعیت حرمین شریفین در این کشور مسلمانان را فریب داده و اعمال ضداسلامی خود را توجیح نمائید و به صورت نرم سکولاریسم غربی را در پوششی همچون سکولارسیم اسلامی در بطن جامعه اسلامی وارد نمائید و به سکولاریزاسیون جامعه اسلامی بپردازد و خیانتی بزرگ در قبال تمامی مسلمانان صورت دهد، خیانتی بزرگتر و ویرانگتر از خیانت مصطفی کمال پاشا (آتاتورک)

بدون شک اعمال و مسک سردمداران دیکتاتوری سعودی در مخالفت کامل با نظام اسلامی بوده، اما با این حال هستند بسیاری از مسلمانان ساده‌لوح به دلیل موقعیت این سرزمین در تفکرات اسلامی فریب سردمداران آن رژیم را خورده و از خیانت های آنان در حق تمامی جامعه اسلامی چشم پوشی می‌کنند.

کاری که محمد بن سلمان قصد دارد در عربستان انجام دهد به مثال کاریست که آتاتورک در ترکیه صورت داد اما تغییر عربستان خطرناکتر و نابودگرتر از ترکیه خواهد بود آن هم به دلیل وجود حرمین شریفین در این کشور، مکان‌های مقدسی که سالهاست رژیم سعودی از آنها جهت فریف مسلمانان ناآگاه بهره می برد.

به صراحت می‌توان گفت که بن سلمان یک غرب‌زده سکولار است.

تمامی فعالیت‌های رژیم دیکتاتور سکولار سعودی در راستای تخریب اسلام و همکاری با دشمنان اسلام در سراسر کشورها بوده و می‌باشد با توجه به اینکه اینک ماسک آن نظام ضددینی کنار رفته اما بازهم افرادی فریب خورده و در صدد حمایت از آن هستند.

اگه بخواهیم به اعمال نظام سکولاری سعودی اشاره کنیم توجه به چند مورد عاقلان را کفایت میکند از همکاری و همراهی با رژیم سکولار و ضد دینی تاجیکستان و حضور رحمانف به آن کشور آنهم در اوج فعالیت های ضد اسلامی تاجیکستان [1][2] تا برقراری ارتباط با رژیم غاصب صهیونیستی [3][4][5] تا دیدار پنهانی با سران اسرائیلی [6][7][8] از همکاری با دولی که دشمنی و مخالفت آنان با مسلمانان علنی و آشکار است همچون ایالات متحده تا همکاری های مخفیانه با گروهک ها و احزاب افراطی ضد دین و برنامه‌های توسعه طلبی خارج از شأن سرزمین مقدسی همچون حجاز  که دور از شخصیت یک غربزده سکولار نیست [9][10][11][12][13][14][15][16] از جهتی سرمداران نظام سرمایه‌داری و امپریالیسم جهانی رژیم سعودی را همچون ابزار دستی قرار داده و همچون نمایش خیمه‌شب بازی در حال بازی با آن هستند و مصداق همان سخن ترامپ می‌شود که گفت: "عربستان برای ما گاوی شیرده است که هر وقت بخواهیم از آن طلا و دالر می دوشیم"[17] همانطور در دیدار رسمی علناً در حضور رسانه‌ها به تحقیر تمام معنای رژیم سکولار سعودی پرداخت. [18][19][20]

دیدگاه قرآنی اسلامی درباره نظام سعودی چیست؟

باتوجه به اینکه همچون گذشته ممکن است برخی سادلوحانه فریب رژیم سکولار سعودی را خورده باشند لازم دیدم آیاتی چند از قرآن کریم را برای آن دسته از مسلمانانی که فریب آن نظام و موقعیت حرمین شریفین در آن سرزمین را خورده‌اند بیان نمائم، خلاصه مطلب این است که حکومت عربستان اسلامی و وابسته به اسلام و از نوع حکومت دینی نمی باشد.

و این کلام برخواسته از نص صریح قرآن است آنجا که می فرماید :«لَّا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ ۖ وَمَن يَفْعَلْ ذَٰلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّـهِ فِي شَيْءٍ إِلَّا أَن تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقَاةً ۗ وَيُحَذِّرُكُمُ اللَّـهُ نَفْسَهُ ۗ وَإِلَى اللَّـهِ الْمَصِيرُ»﴿٢٨﴾ سوره مبارکه آل عمران

 مؤمنان نباید مؤمنان را رها کنند و کافران را به جای ایشان به دوستی گیرند، و هر که چنین کند وی را در چیزی از (رحمت) الله نیست - مگر آن که خویشتن را از (اذیّت و آزار) ایشان مصون دارید و - و الله شما را از (نافرمانی) خود برحذر می‌دارد و بازگشت (همگان) به سوی او است.

«الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ ۚ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّـهِ جَمِيعًا» ﴿١٣٩﴾ سوره مبارکه نساء

 این منافقان کسانی هستند که کافران را به جای مؤمنان به سرپرستی و دوستی می‌گیرند. آیا عزّت را در پیش کافران می‌جویند؟ (چنین چیزی محال است) چرا که عزّت و شوکت جملگی از آن الله است (و هر که از الله عزّت جوید عزیز شود، و هر که از غیر او عزّت طلبد ذلیل گردد).  

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ ۚ أَتُرِيدُونَ أَن تَجْعَلُوا لِلَّـهِ عَلَيْكُمْ سُلْطَانًا مُّبِينًا»﴿١٤٤﴾ سوره مبارکه نساء

 ای کسانی که ایمان آورده‌اید! کافران را به جای مؤمنان به دوستی نگیرید. مگر می‌خواهید حجّت و برهان آشکاری علیه خود به دست الله دهید (بر این که شما هم جزو منافقانید؟).

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّـهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ»﴿٥١﴾  سوره مبارکه مائده

 ای مؤمنان! یهودیان و مسیحیان را به دوستی نگیرید (و به طریق اولی آنان را به سرپرستی نپذیرید). ایشان برخی دوست برخی دیگرند (و در دشمنی با شما یکسان و برابرند). هرکس از شما با ایشان دوستی ورزد (و آنان را به سرپرستی بپذیرد) بیگمان او از زمره‌ی ایشان بشمار است. و شکّ نیست که الله افراد ستمگر را (به سوی ایمان) هدایت نمی‌کند.

درپایان اینکه حکومت سعودی از نظر سیاق حکومت داری و فرامین اسلامی حکومتی دینی نبوده  و رژیم قدرتگرفته در آن دارای تفکرات سکولاری و ضددینی بوده و پیوسته با دشمنان و مخالفین اسلام و دین دست دوستی داده و در صدد براندازی دین از زندگی مسلمانان ساده لوح و آنهم با سوءاستفاده از موقعیت حرمین شریفین می‌باشد.

نگارنده: میثم بارانی

پنج شنبه - ۱ فروردین ۱۳۹۸ (۱۳۹۸/۰۱/۰۱
الخميس - ١٤ رجب ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۷/۱۴
Thursday - 2019 21 March (2019-03-21)


:پی نوشت‌ها و مصادر
[1]-Deutsche Welle (DW) https://goo.gl/4Nppxk
[2]-BBC https://goo.gl/RPJnr3
[3]-Parstoday http://parstoday.com/dari/news/middle_east-i46978
[4]-Sputnik https://goo.gl/pV8GRw
[5]-Alalamtv https://goo.gl/8tSbQ4
[6]-Radiofarda https://www.radiofarda.com/a/israel-saudi-relations/28860038.html
[7]-Alalamtv https://goo.gl/HPdsAZ
[8]-Sputnik https://goo.gl/ZPEqDq
[9]-Sputnik https://goo.gl/Y2tMyE
[10]-Deutsche Welle (DW)  https://goo.gl/n5r8hY
[11]-ION http://www.ion.ir/news/243798/
[12]-Sputnik https://goo.gl/poQJBB
[13]-Euronews https://fa.euronews.com/2017/08/04/holiday-in-saudi-arabia-the-red-sea-project
[14]-RFI https://goo.gl/6vMij9
[15]-BBC http://www.bbc.com/persian/world-40789066
[16]-Deutsche Welle (DW)  https://goo.gl/YPTRfc
[17]-Middleeastpress https://goo.gl/kMdkVb
[18]-Aparat https://goo.gl/MdyF3y
[19]-Aparat https://goo.gl/St8Nkm
[20]-Middleeastpress https://goo.gl/SfgqEf

لینک آیات
http://tanzil.net/#3:28
http://tanzil.net/#4:139
http://tanzil.net/#4:144

http://tanzil.net/#5:51


بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی