close
تبلیغات در اینترنت
انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی)|یاداشت‌ها و د

انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی)|یاداشت‌ها و د

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی) + عکس

انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی) + عکس

در سالهای اخیر به طور باورنکردنی‌ای بر میزان طلاق افزوده شده است و افرادی که به نوعی از زندگی خود ناراضی هستند تعدادشان مافوق تصور گردیده است.


متاسفانه انتخاب همسر یکی از انتخاب‌هایی است که شاید تا آخر عمر مجبور باشید با آن سپری عمر نمائید، صحیح یا غلط بودن این انتخاب پس از ازدواج برای افراد مشخص می‌گردد زمانی که دیگر راه بازگشتی برای آنان نیست و پشیمانی دیگر ارزش و بهایی ندارند و زندگی‌ای که به حالت نابودی پیش رود ساختن آن سخت‌خواهد بود پس باید بنیان آن را از آغاز درست و صحیح و بادقت نهاد به طوری که پشیمانی در شما راه نداشته باشد بخصوص پشیمانی صعب‌العلاج و فاقد راه‌حل، پس برای جلوگیری از بسیاری مشکلات در زندگی آینده راه حل ساده و قابل پیگیری‌ای مفیدی وجود دارد.
درست است که پشیمانی پس از ازدواج به سختی راه‌حل پیدا می‌کند اما قبل از ازدواج راه‌حل ساده و کاربردی‌ای برای آن وجود دارد، با بررسی، شناخت و دقت صحیح و کامل گزینه مورد نظر برای زندگی‌ آینده‌یتان را انتخاب نمائید، به خوبی دقت کنید فریب عشق‌های خیالی و واهی را نخورد، و در دام هوس و بی‌توجهی و بی‌تفاوتی نیفتید.


قبل از انتخاب و چینش گزینه‌ها شروط و ضوابط و معیارهای همسر آینده خود را انتخاب نمایئد.

1- در انتخاب معیارهای آینده‌نگر، جدی باشید، هیچ وقت از آن معیارها تنزل نیابید.

2- سعی نمائید معیارهای همچون، صداقت، راستی و درستی، حمایت و پشتیبانی، اخلاق و سیرت نیکو، وفاداری و احترام را در کنار معیاری‌های مدنظر خود بگنجانید.

3- هیچ گاه به هیچ دلیلی از معیارهای خود کوتاه نیایید و بخاطر هیچ نوع دلیلی معیاری را از قلم نیندازید و یا نادیده نگیرید.

4- سعی کنید در انتخاب و گزینش جدی باشید چون سالها زندگی شما به آن بستگی دارد.

5- سعی نمائید شناخت کامل از شخص، از نظر خلقیات، اخلاق، منش، افکار، سلایق و ... حاصل کنید و از هیچ نوع کجی و سستی‌ای در وی به هیچ دلیلی چشم‌پوشی ننماید.

6- فریب صورت را نخورد که سیرت اصل است و ریشه زندگی شما در آن جوانه می‌زند، البته منظور آن نیست که کلاً صورت را مدنظر نگیرید اما همیشه صورت تمام و کمال و زیبا خوشی در پی ندارد.

7- در رفتار و برخودتان جدی باشید، بیش از آنکه نیاز است به طرف مقابل بها ندهید که یاغی گردد و نتوانید وی را کنترل کنید.

8- سعی کنید احترام متقابل را ریشه زندگی مشترکتان سازید، البته اگر طرف مقابل این احترام را حفظ نکرد باید راه‌حل جدی و کاملی را پیش بگیرید.

9- اجازه ندهید دیگران برای زندگی شما تصمیم بگیرند.

در دام سخنان مردم نیفتید، دهن بسیاری غار همیشه باز است.

10- چشم‌پوشی در کمبودهای اخلاقی یا ... یکی از مواردیست که بیشترین صدمات را به زندگی شما وارد می‌آورد پس در دام آن نیفتید و هیچ دلیلی را آنقدر موجه ندانید که از آنها چشم‌پوشی نمائید، آن را کاملا جدی بگیرید.

11- حرفتان را صحیح و صریح و کامل حتی اگر لازم شد بارها تکرار کرده به طرف مقابل بگویید و بر آن تاکید کنید.

12- عشق یک خیال است پس هیچ وقت آن را دلیل و بهانه چشم پوشی از مشکلات و خطاها ندانید، عشق در عصر حاضر تنها یک لغت بی‌معنی است.

13- کلمه عشق شاید تاحدودی بتواند وفاداری در پی داشته باشد اما اخلاق، احترام، شادی و خوشبختی و ... را برای شما به ارمغان نمی‌اورد و وقتی این مسئله را بفهمید دیگر دیر شده است.


14- اجازه ندهید دیگران برای زندگی شما تصمیم بگیرند، چون تصمیم گیری آنان در لحظه است اما برای سالها با شما باقی می‌ماند.
15-چیزی که به قیمت یک عمر زندگی برای شما تمام خواهد شد ساده نه‌انگارید و به راحتی از کنار آن رد نشوید، زندگی تکرار نمی‌شود.


16- قبل از تصمیم نهایی بخوبی فکر کنید و تمامی جوانب و مسائل را در نظر بگیرید که در صورت خطا اولاً جاده بازگشت وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد که به ندرت پیش می‌آید این جاده بسیار ناهموار و صعب‌العبور است.

17- سعی کنید گزینش شما با منطق باشد نه خیال و وهم.

18- در زندگی به ندرت پیش می‌آید که بعد از ازدواج مسائلش حل و تغییرات اخلاقی در شخص و رفتار وی پدید آید پس درصدد برطرف کردن آنها قبل از ازدواج باشید.

19- هیچگاه خودتان را با این کلام و مطلب که این مسئله بعد از ازدواج مرتفع و حل می‌گردد فریب ندهید که این سخن یک دروغ بزرگ است و قربانی آن در وهله اول خود شما هستید.

20- به خانواده‌های یکدیگر احترام بگذارید و مناسب و نیکو برخود نمائید اما اجازه دخالت و فضولی به هیچ کس از هیکدام از خانواده‌ها را ندهید.

نابودی و خسران در بسیاری زندگی‌ها از به این دلیل و علت رُخ می‌دهد که زوج یا زوجه به سادگی از بسیاری کاستی‌ها میگذرند و آنها را نادیده و از آنها چشم پوشی می‌نمایند، و باخود می‌اندیشند که طرف ماقبل مرا دوست دارد و این اصل مسئله است، و موارد دیگر به مرور برطرف و حل می‌گردند اما این غلفت و سهل‌انگاری‌ای بیش نیست و وقتی متوجه این مسئله می‌شوند دیگر دیر و غیرقابل ویرایش است، زندگی جاده یکطرفه است و هر نوع انتخابی ممکن است تمام عمر با شما باقی بماند و پشیمانی غیرقابل تصوری را در موارد در پی داشته باشد از مهمترین انتخاب ها انتخاب همسر است در در گزینش آن دقت مناسب و کامل به خرج دهید هیچ رفتار و منشی بعد از ازدواج تغییر نخواهد کرد در دام این فریب نیفتید که با خود نگویید که این کج خلقی یا بداخلاقی یا ... بعد از ازدواج برطرف خواهد شد و یا اینکه اهمیتی ندارد و مهم آن است که ما هم دیگر را دوست داریم و یا عاشق هم هستیم و یا اینکه با این با این موضوعات و مسائل می‌تواند کنار آمد و یا فریب صورت زیبا را نخواید و با خود متوهم و متصور نشوید که چون شخص زیبا یا به مسائل مرد یا زن رویاهای من است پس اصل همین است و مسائل دیگر و موضوعات دیگر اهمیت ندارند و قابل برطرف شدن هستند، شاید در برخی موارد بتوان این مسائل را در شخص تغییر دارد اما در بسیاری اوقات این امکان وجود ندارد و وجود یا عدم وجود آن را هم می‌توان به راحتی قبل از ورود به مسیر زندگی دریافت.


همیشه به خاطر داشته باشید مسیر زندگی پر است از پستی و بلندی‌ها و فراز و نشیب‌ها اگر همسری همراه و همدل نداشته باشید و بجای اینه حامی و همراه و همدل و یاری‌گر شما باشد عکس این مسئله عمل کند و سربار شما باشد نه تنها در زندگی خوشبختی و موفقیتی را کسب نخواهید کرد بلکه روز به روز ضعیف تر و شکست‌خورده تر خواهید شد و آنگاه است که دیگر راه بازگشت نابود گردیده و زندگی نابود خواهد شد و سالها عمر و تلاش و خوشی برباد خواهد رفت.

همسری انتخاب کنید که درک متقابل داشته باشد و حداقل معیاری‌های احترام، وفاداری، صداقت و راستی، اخلاق و سیرت نیکو و ... را دارا باشد و هرجا که لازم شد به بزرگترین حامی شما مبدل گردد، و انطور که شما رفتار می‌کنید همان انتظار را از وی داشته باشید و آنطور که انتظار دارید با شما رفتار شود رفتار کنید.نگارنده: میثم بارانی
دوشنبه - ۲۶ فروردین ۱۳۹۸(۱۳۹۸/۰۱/۲۶)
الإثنين - ٩ شعبان ١٤٤٠(۱۴۴۰/۰۸/۰۹)

Monday - 2019 15 April (2019-04-15)

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی