close
تبلیغات در اینترنت
مطالب سیاسی

مطالب سیاسی

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
مظلومیت مسلمانان در جامعه و جهان کنونی + ویدئو

مظلومیت مسلمانان در جامعه و جهان کنونی + ویدئو


حقیقت‌های بسیاری وجود دارد که در عصر کنونی لابه‌لای تبلیغات رسانه‌ای و پروپاگاندای منفعت‌طلبان پنهان مانده است، همانطور که عکس این موضوع هم رواج یافته یعنی‌آنکه دروغ‌های بزرگ و خیالی‌ای که با تبلیغات و ابزارهای مختلف به عنوان حقایق انکار ناپذیر به خورد مردم و افراد جامعه داده شده اند؛ یکی از مواردی که مسکوت و عکس جلوه داده شده است موضوع وضعیت مسلمانان در کشورهای مختلف و جهان امروز است.


به ضِرس قاطع می‌توان گفت که موضوع مسلمانان در جامعه کنونی از بزرگترین موضوعاتی‌ست که علاوه بر آنکه قلب گردیده و حقیقت آن پنهان شده است بلکه به طور کامل انکار می‌شود و مبلغان این دیدگاه و منفعت‌طلبات این اندیشه اسلام‌ستیزی، تا آنجا پیش رفته و موفق گردیده‌اند که توانسته‌اند دروغ خود را به خورد مسلمانان و جوانان در کشورهای اسلامی هم بدهند.


هولوکاست واقعی و دورغین یهودیان و نگاهی مختصر نسل کشی مسلمانان+ ویدئو

هولوکاست واقعی و دورغین یهودیان و نگاهی مختصر نسل کشی مسلمانان+ ویدئو

تفاوت بسیاری میان واقعیت و دروغ وجود دارد، دروغ‌هایی که امروزه بافشار و یا حمایت‌هایی برخی منفعت‌طلبان چهره واقعی‌تر از حقیقت به خود می‌گیرند.

یکی از این موارد مسئله هولوکاست است (شاید بهتر باشد هلوکاست خطاب شود!!) ، موضوعی که غرب به عنوان سگ رژیم اشغالگر قدس و جامعه صهیونیستی آن را به عنوان یک موضوع ممنوعه درآورده و کسی حق سوال یا اظهارنظر درباره آن را ندارد، اما این مسئله چقدر جدیست و هولوکاست واقعی چیست و کجاست؟


این گفتاری کامل و مختصر پیرامون هولوکاست واقعی و دروغین و جوانب آن است

مسئله‌ موشکی غیرقابل گفتگو است + ویدئو

مسئله‌ موشکی غیرقابل گفتگو است + ویدئو

مشخص نیست براساس کدام منطق و یا قانون برخی این جرات را به خود داده‌اند که بخواهند در امور کشورهای دیگر دخالت نموده و خیر و شر را برای آنان مشخص نمایند و برخی فریب خوردگان هم باآنان همصدا شده‌اند و از موضع آن دفاع میکنند یکی از این موارد موضوع موشکی ایران است...

رابطه استعمار نوین با تحرکات نظامی آمریکا و علت تحرکات + کاریکاتور

رابطه استعمار نوین با تحرکات نظامی آمریکا و علت تحرکات + کاریکاتور

ایالات متحده با هدف استعمار و یغمای کشورهای عربی اقدام به تحرکاتی می زند و از طریق اقدام به جنگ های روانی بر اقداماتش پرده حقیقت می‌پوشاند اما با این حال خکام عرب هنوز در خواب بسر برده و از درک واقعیت عاجز هستند در این نوشتار خلاصتاً به موضوع استعمار نوین که از کشورهای عربی آغاز گردیده است مطالبی ارائه می نماید، مطالبی که بنده ارائه می کنم صرفاً تنلگری به اهل اندیشه می‌باشد و از بازنمودن کامل موضوع خودداری نموده ام و این سبک من است.

آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟ + تصاویر و اینفوگراف

آیا خشونت سرچشمه دینی دارد؟ + تصاویر و اینفوگراف

اسلام دین رحمت است. دین مودت و دوستی نه تحقیر و توهین و خشونت،اما متاسفانه بسیار دیده ایم و شاهد بوده ایم که به اسم اسلام دست به خشونت و تحقیر و توهین و…زده اند.و بخاطر همین کار نسنجیده و نادرست چهره اسلام را در جهان به گونه ای معرفی کرده اند که نشان دهنده وجود خشونت در آن است و باعث شده است که اسلام ناب محمدی فراموش شود ،اسلامی که خداوند پیامبرش را رحمه للعالمین معرفی کرده است.

در این گفتگو با ماموستا استاد عبدالعزیز سلیمی می خواهیم در مورد خشونت دینی صحبت کنیم. نوعی از خشونت که دامن گیر اسلام و مسلمانان شده است.

خشونت و داعش و افراط‌گرایان مذهبی+کاریکاتور

خشونت و داعش و افراط‌گرایان مذهبی+کاریکاتور

 کسانی که اسلام را دین خشونت و ترور میدانند در واقع با افراط‌کرایات دینی و داعش در این برداشت مشترک هستند.

 داعش که حداکثر 1درصد از مسلمانان نیز نمی شود دقیقا همین سخنی را درباره اسلام می گوید که آتئیست ها می گویند یعنی: اسلام دین خشونت است! در دنیا 1میلیارد ونیم مسلمان (یک چهارم جمعیت دنیا) وجود دارد آیا همه اینها داعش و افراطگرا هستند؟
«آزادی چاپیدن»، نه «آزادی انسانی»!

«آزادی چاپیدن»، نه «آزادی انسانی»!


دکتر شریعتی در سال 1348 :
«خود مردم اروپا» و فرانسه، پیش از «مردم کشورهای مستعمرۀ اروپا»،
قربانی و بردۀ غارتگری و «شبیخون مکارانۀ سرمایه داری غربی» بوده اند...

این «لیبرالیسم» - آزادی فردی - كه سالهاست روشنفكران و انسان دوستان جهان
و بخصوص روشنفكران و مصلحان كشورهای عقب مانده را بشدت تحت تأثیر خود قرار داده،
و برایشان یك كلمۀ خدائی و یك نام شورانگیز است!

[در حقیقت] یك «لیبرالیسم اقتصادی» است نه یك «لیبرالیسم انسانی»!
اما «ساده لوحانِ انسان دوست» آن را انسانی پنداشتند و ستودند و برایش فداكاری ها كردند!
و شهدا دادند و خون های پاك پاكترین قهرمانان خود را برای آن به خاك ریختند.
آزادی بیان به سبک امریکایی+ویدئو

آزادی بیان به سبک امریکایی+ویدئو


در ویدئویی که در ادامه مطلب این پست قرار دارد سخنان جیمز ترافیکنت سناتور ایالت اوهایو آمریکا را مشاهده خواهید نمود.
ایشان به دلیل این حقیقت گویی و افشایی نظام اسرائیل و صهیونیسم با اتهامات واهی همچون گرفتن رشوه و تخلف مالیاتی از سنا اخراج و به زندان انداخته شد و پس از آزادی در یک سانخه ساختگی کشته شد

این نمونه‌ی کوچکی از آزادی بیان به سبک آمریکائیست... ویدئو را در ادامه مطلب مشاهده بفرمائید....

آیا بستن تنگه هرمز از سوی ایران امکان پذیراست؟ (خلاصه)

آیا بستن تنگه هرمز از سوی ایران امکان پذیراست؟ (خلاصه)

برخی میگویند امکان انسداد تنگه هرمز وجود ندارد یا ایران چنین حقی ندارد در این مطلب به طور خلاصه به این مطلب که آیا
ایران چنین حقی یا قدرتی دارد یا خیر؟

قبلا نوشتار مفصل تری در این باره منتشر نمودم این مطلب اختصار و ویرایشی از آن مقاله می‌باشد.
آیا آمریکا آن قدرتی را که ادعا می‌کند، دارد؟

آیا آمریکا آن قدرتی را که ادعا می‌کند، دارد؟

برای پی بردن به پاسخ این سوال اندک جستجویی حتی در تاریخ معاصر جوینده را کفایت می‌نماید و حقایق را برای وی به روشنی هویدا می‌سازد.

با اندک آگاهی‌ای از تاریخ آمریکا پی می‌بریم که چیزی بیش از 300 سال از عمر پایه‌گذاری این کشور بر اجساد میلیون‌ها نفر از ساکنان بومی آن سرزمین نمی‌گذرد ملتی که به طور کامل قلع و قم گردیدند، اما از همان دوران هنگام مواجهه با سرخ‌پوستان بومی آن سرزمین ترسو و بزدلی آنان نمایان گردیده به طوری که همیشه از رویارویی با ساکنان اصلی آن سرزمین در ترس و هراس بودند، و این ترس و هراس در عصر کنونی هم زمانی که کماندوها و تکاروان آمریکایی به اسارت نیروهای ایرانی در آمدند مشاهده گردید بطوری که این ابرقهرمانان خیالی شلوارهای خود را کثیف نمودند.

با گذر از این مقطع از آن زمان تاکنون عمر چندانی از این کشور سپری نگردیده اما با اندک نگاهی به تاریخ آن پی خواهیم برد که چیزی حدود 93 درصد (از سال 1901 تاکنون) در جنگ و تجاوز و قتل و کشتار سپری گردیده است، که به عنوان یک کشور جنایتکار و خونخوار کارنامه قابل تامل و خوبی برجای گذاشته است!!

آیا بستن تنگه هرمز از سوی ایران امکان پذیراست؟

آیا بستن تنگه هرمز از سوی ایران امکان پذیراست؟

باتوجه به اتفاقات اخیر ولغو معافیت‌های خریداران نفتی ایران بازهم بحث بستن تنگه هرمز گرم می شود مناسب دیدم مطالبی در این باره خلاصتاً درج کنم.تنگه هرمز یکی از هشت گذرگاه استراتژیک حمل و نقل دریایی نفت جهان است. که از ۵۸ میلیون بشکه نفت صادراتی روزانه از طریق این هشت گذرگاه مهم ترانزیت می‎گردد سهم تنگه هرمز از آن، روزانه ۱۷.5 میلیون بشکه است. بدین ترتیب ۳۰ درصد نفت عبوری از گذرگاه‌های استراتژیک جهان از تنگه هرمز می‌گذرد، که به وضوح می‌توان میزان و تأثیر آن بر اقتصاد جهان را مشاهده نموده و کوچک ترین تحرکی در این تنگه به فاجعه‌ای اقتصادی برای دنیا مبدل خواهد شد.

 

به بهانه تحریم سپاه از سوی شیطان بزرگ

به بهانه تحریم سپاه از سوی شیطان بزرگ

چند روز قبل بود که به طور رسمی تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تیتر خبرها مبدل شد، واکنش ها از جانب کشورها و افراد و خبرگزاری‌ها و ... متفاوت بود اما متفاوت‌تر از آن در کشور خودمان به چشم خورد گروهی حمایت کردند گروهی محکوم، گروهی تویئت کردند گروهی هشت‌تگ راه انداختند و گروهی پروفایل تغییر دادند و گروهی لباس پاسداران بر تن نمودند.

اما بدور از همه توافق یا مخالفت‌ها با سپاه پاسداران واقعیتی باید برای همه ما وجود داشته باشد و آن وفاداری به کشور و بیگانه ستیزی (منظور حمایت از کشور در مقابل هرنوع دخالت خارجی و اقدمات علیه کشور است)، اینکه کشوری همچون آمریکا که کارنامه سیاه آن برای دوست و دشمن نمایان است بخواهد برای کشورهای دیگر بخصوص کشور ما تصمیم گیری کند باید با روحیه وطن دوستی و وطن پرستی هر شخصی تضاد داشته باشد، اما کاش برای ملت ما اینچنین بود.

متاسفانه بسیاری از واکنش‌ها تنها ظاهری و لحظه‌ای بود، در حالی که باید حمایت ما از کشور و ارکان کشورمان عمومی، جامع، کامل و دائم باشند.

بهشت شداد به متد وطنی

بهشت شداد به متد وطنی


عنوان مطلب شاید برای بسیاری تعجب‌آور و برای برخی دروازه انتقاد را پیرامون مطلب باز نماید، اما این امر یک واقعیت است که بسیاری از هموطنان ناآگاه وعده بهشت شداد را داده و تصور می‌نمایند که آینده مافوق تصور با چاشنی‌های تمدن غربی در انتظار آنان است که بر طبل مخالفت می‌کوبند، امّا یک جمله اتمام حجت بر تمناکنندگان است و آن هم اینکه قدر عافیت را بدانید که پشیمانی پس از وقوع حادثه فایده و ارزشی ندارد، برخی به سرنوشت کشور به دیده کوته‌نظرانه نگریسته و تصور می‌کنند که با دگرگونی نظام (به اصطلاح عام "انقلاب") آینده‌ای بسیار تابناک در انتظار دارند و با نشان دادن چهره‌ای تاریک و غیرواقعی نظام کنونی کشور در صدد آن هستند که تحریفات و اهداف کشورهای استعمارگر و استثمارگر را در اذهان و فکر مردم کشور غالب نمایند، و میکشوند که چهره زشت و غیرواقعی از کشور به نمایش بگذارند و اینچنین نگرش‌هایی را روشنگرانه و روشنفکرانی همچون مخالفت با دین می‌دانند؛ به صراحت باید گفت آن بهشتی که چنین افرادی در پی آن هستند، دروغی بیش نبوده و نیست؛ شاید برای بسیاری این سخن من نامانوس بوده و آن را مورد استهزا قرار دهند اما آینده صحت این گفتار را مشخص خواهند نمود

بهشت شداد به متد غربی

بهشت شداد به متد غربی

بسیاری به دنبال بهشت شداد می‌گردند، بهشتی با وعده بشری آنهم از وعده های فریبکارترین نوع بشر، سیاست مداران غربی!

در چندسال اخیر بسیاری در دام وعده و ادعاهای غربیان افتاده و تصور می‌کنند که حقانیت آنان انکار ناپذیر است، ادعاهایی که بررسی صحت و سقم یا کذب و وهم آنها نه نیاز به بررسی تاریخ قرون گذشته و نه حتی تاریخ معاصر دارد، بلکه تنها نیاز آن دنبال کردن خبرها و اتفاقات یکی دو سال اخیر کفایت تام می‌کند.

نمونه بارز آن بدعهدی ها و دروغ های نظام استعمارگر و استثماگر آمریکاست (می توانید به مقاله دلقکی به نام ترامپ!! مراجعه کنید).

حوادث پسابرجام به خوبی چهره واقعی ایالات متحده را برای آنان که میخواهند واقعیت را ببینند روشن ساخت، به وضوح نمایان ساخت که نه امضای بالاترین مقام آن کشور ارزش و اعتباری دارد و نه سخنان پوچ و توخالی سیاست مداران آن از هر جبهه و جناح و مسلک سیاسی‌ای که باشند، فرقی میان جمهوری خواه و دموکرات آن وجود ندارد، هر دو از یک مرکز خط فرمان میگیرند و آن هم مدعیان و اوهامگرایان طرح خاورمیانه بزرگ است!

دلقکی به نام ترامپ!! (به مناسبت خیانت آمریکا به سوریه و بلندی‌های جولان) + اینفوگراف

دلقکی به نام ترامپ!! (به مناسبت خیانت آمریکا به سوریه و بلندی‌های جولان) + اینفوگراف

پس از روی کار آمدن غیرقابل باور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، حقیقتی به جهان نمایان شد و آن هم اینکه یک احمق به تمام معنا بر اریکه قدرت یک کشور تکیه زده در الگوی سیاسی غربی که با عنوان دموکراسی از آن یاد میشود و آنهم انتخاباتی ناعادلانه همچون انتخابات آمریکا که عموماً ملت آن کشور دخالت خاصی در تعیین نتیجه آن ندارند چنین اتفاقاتی دور از ذهن نیست.

اما ایالات متحده که پس از افول قدرت بریتانیا خودنمایی کرد و با سیاست مداران خود در عرصه های مختلف نقشه سلطه جهانی را در سر پروراند، و از طریق فریب ملت‌ها و حاکمیت کشورهای مختلف وجهه‌ای طرفدار مآب از خود به نمایش گذاشت اما هرآن که، زمان آن فرا می‌رسید چهره واقعی خود را به جهانیان نمایان می‌نمود، اما افسوس که مردم این عصر به نوعی از آلزایمر دچار گردیده و خیانت‌ها و تجاوز و چپاول‌های این قدرت خیالی را زود هنگام از یاد برده و می‌برند و توسط رسانه‌های دست‌پروده و صنعت سینمای آن کشور طلسم گردیده‌اند، در حقیقت پیوسته ایالات متحده شکستها و خفت‌های خود را در چهره قهرمانی و ابرقهرمانیه همیشه پیروز به جهانیان عرضه نمود، به طور مثال در شکست در میدان ویتنام که از بزرگترین بی‌آبرویی‌هایی این کشور مدعی بود اما چهره این شکست خفت بار را با سری فیلم‌های رامبو و ... جبران نمودند و مردم جهان و حتی ملت ویتنام هم فریب این نقش‌های سینمایی را خورند؛ و یا در میادین مختلفی همچون جنگ عراق و افغانستان و یا در آمریکای لاتین، و حتی در مواردی که توان مقابله را نداشتند همچون دوره‌ای که در مقابل دولت ناسیونالیستی مصدق[1] در کشور عزیزمان (ملت ما هم خیانت‌های بزرگ این کشور در قابل کشور و مردممان را از یاد بردند و آمریکا را ناجی و بهشت موعود قلمداد کرده و می‌کنند) که شکست خفت‌بار خود را با انجام کودتا و جنایات در کشورهای مختلف توجیه نمودند و حکومت‌های مردمی مشروع آن کشورها را ساقط نمودند.

رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

رژیم دیکتاتور سکولار عربستان + ویدئو

از زمان برآمدن اسلام سرزمین حجاز مهد اسلام و برپایی تمدن اسلامی قلمداد میگردیده و برترین و بزرگوارترین بشریان را به جهان ارزانی داشته و این حقیقتی است انکار ناپذیز، پس از گذشت قرن‌ها تاکنون برخی به این سرزمین اعتماد و اعتقاد دارند، باید دانست که این سرزمین چیزی نیست که یک مسلمان انتظار آن را داشته باشد!!

روند سقوط و نابودی در این سرزمین پس از روی کار آمدن محمد بن سلمان سرعت بیشتری به خود گرفته است.