close
تبلیغات در اینترنت
اجتماعی

اجتماعی

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
مظلومیت مسلمانان در جامعه و جهان کنونی + ویدئو

مظلومیت مسلمانان در جامعه و جهان کنونی + ویدئو


حقیقت‌های بسیاری وجود دارد که در عصر کنونی لابه‌لای تبلیغات رسانه‌ای و پروپاگاندای منفعت‌طلبان پنهان مانده است، همانطور که عکس این موضوع هم رواج یافته یعنی‌آنکه دروغ‌های بزرگ و خیالی‌ای که با تبلیغات و ابزارهای مختلف به عنوان حقایق انکار ناپذیر به خورد مردم و افراد جامعه داده شده اند؛ یکی از مواردی که مسکوت و عکس جلوه داده شده است موضوع وضعیت مسلمانان در کشورهای مختلف و جهان امروز است.


به ضِرس قاطع می‌توان گفت که موضوع مسلمانان در جامعه کنونی از بزرگترین موضوعاتی‌ست که علاوه بر آنکه قلب گردیده و حقیقت آن پنهان شده است بلکه به طور کامل انکار می‌شود و مبلغان این دیدگاه و منفعت‌طلبات این اندیشه اسلام‌ستیزی، تا آنجا پیش رفته و موفق گردیده‌اند که توانسته‌اند دروغ خود را به خورد مسلمانان و جوانان در کشورهای اسلامی هم بدهند.


بررسی شایعه فروش زنان و دختران خردسال و شوهردار در افغانستان+عکس

بررسی شایعه فروش زنان و دختران خردسال و شوهردار در افغانستان+عکس

مدتی است که تصویری و تصاویری در فضای مجازی انتشار یافته است این تصویر در صفحات انگلیسی با عنوان «girls being sold» و در صفحات فارسی زبان با عنوان های همچون «فروش دختر ۱۰ ساله»، «فروش زنان شوهردار در افغانستان»، «فروش کودکان» و... انتشار می یابد ...

نکته ای که دروغ بودن این خبرها را روشن می سازد متفاوت بودن عناوین و تیترهای خبرهاست که تنها تصویر مورد استنادشان همان یک تصویر است . اگر جستجوی ای در اینترنت به زبان های مختلف صورت دهید (از جمله زبان عربی و فارسی و انگلیسی و فرانسه ) متوجه خواهید شد که چه اختلافات و تضادهای فاحشی درباره این تصویر و خبر  آن خواهید یافت ....


فریاد محرومیت بلوچستان + ویدئو

فریاد محرومیت بلوچستان + ویدئو

سیستان و بلوچستان بخصوص جنوب و جنوب غربی آن از جهات مختلف با کم‌بودها و کاستی‌های مختلفی در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف مواجه است، و چندمدتیست که این فریاد محرومیت بسیار بلند گردیده اما تاکنون گوش شنوایی برای آن یافت نگردیده است.
برده داری در انگلیسِ 2016 به روایت اسکای نیوز+تصاویر

برده داری در انگلیسِ 2016 به روایت اسکای نیوز+تصاویر

در طول 3 سال گذشته پلیس انگلیس، پس از تجسس و تحقیق، 336 مورد از ارتکاب برده داری را کشف کرد. اما آمار واقعیِ قربانیان برده داری در انگلیس، حدود 100 برابر این میزان تخمین زده میشود (یعنی چیزی در حدود 30 هزار برده جنسی و برده خدماتی در بریتانیا). اسکای نیوز نمونه‌هایی از بردگان در انگلیس را نام میبرد که 7 روز هفته را کار میکنند، اما هیچ حقوقی دریافت نمیکنند، و تنها در مقابل 1 وعده غذا در روز "مجبور به کار هستند".
قوانین طبیعت، آتئیسم و توحش ایدئولوژیک

قوانین طبیعت، آتئیسم و توحش ایدئولوژیک

آتئیست‌ها هرچند به دروغ و از سر تظاهر و نفاق، خود را انسان‌دوست و اخلاق‌گرا نشان می‌دهند، لیکن خمیرمایه فکری آنان چیزی جز طبیعت‌گرایی، توحش فکری و خشونت رفتاری نیست. هرچند در ظاهر انکار کنند، لیکن در منطق آنان نه برده‌داری ایرادی دارد و نه تجاوز و تعدی، نه کشتار را زشت میدانند و نه غارت و چپاول را. ادعاهایشان دروغ و از سر فریبکاری و نیرنگ‌بازی است.
نگاهی به انسانیت بی خدایان!!! («دین من انسانیت من است »)

نگاهی به انسانیت بی خدایان!!! («دین من انسانیت من است »)

بسیار شنیده می شود که مخالفین اسلام و خداباوری میگویند
«دین من انسانیت من است »

در این پست به بررسی این مفهوم میپردازیم که
اساسا انسانیت به چه معناست
انسانیت مفهومیه مبهم یا مشخص؟

پاسخ در ادامه مطلب
کمونیسم یا آتئیسم (پاسخی به ادعاهای آتئیست ها درباره جنایات کمونیست‌ها)

کمونیسم یا آتئیسم (پاسخی به ادعاهای آتئیست ها درباره جنایات کمونیست‌ها)

یکی از مباحث بسیار مهم در حین بحث و گفت و گو با ناباوران، بازگو کردن پیشینه ی جنایت کارانه ی آنها در طول تاریخ بشری می باشد؛ اشاره به اینکه وقتی آنها قدرت داشتند مرتکب چه قتل و کشتارهایی شدند!... شاید در باورتان نگنجد ولی آنها ده ها میلیون انسان باورمند را از دم تیغ گذراندند.
نمونه ی بارزش نسل کشی های لنین و استالین در شوروی می باشد، اینکه آنها در سالیان نه چندان دور چه بلایی بر سر مردم خود! آوردند بر کسی پوشیده نیست و نیاز به هیچ توضیح و معرفی ندارد...

نگاهی به «مسابقه عصر جدید» و داروان بی‌استعداد استعدادیابی

نگاهی به «مسابقه عصر جدید» و داروان بی‌استعداد استعدادیابی

حتماً تاکنون مسابقه عصر جدید را مشاهده نموده یا حداقل راجع‌به آن مطالبی شنیده، دیده یا خوانده‌اید، مسابقه‌ای که کمتر نمونه‌ی آن را در میان برنامه‌های رسانه ملی کشورمان شاهد بوده و هستیم و بدون شک برنامه ارزشمندی می باشد و جای بسی تقدیر و تشکر دارد، امّا...

تعاریف بجا یا بیجا از مسئولین؟ /با چاشنی چند داستان واقعی

تعاریف بجا یا بیجا از مسئولین؟ /با چاشنی چند داستان واقعی

عموماً پیگیری ها و مراجعات مردم و نمایندگان مردم جهت پیگیری مسائل با کرنش و تعظیم و گفتار ملتمسانه همراه بوده و می‌باشد، و پیوسته هستند افرادی که مقام خدایی به برخی از مسئولین هرچقدر سطح پایین می‌دهند در حالی که آنان مسئول بر مردم و وظیفه آنان پیگیری و مرتفع نمودن مشکلات آنان است.

مسئول و یا شورا و یا شخصی که برای پیگیری مسئله به یکی از ادارات پس از بارها بدقولی اداره مذکور و بدعهدی‌های آنان مراجعه می‌نماید، اما بجای آنکه با حضور در آنجا با جدیت حاضر شده و اعاده حق و حقوق نمایند و پیگیری مسئله‌ باشد ورود و خروجش را با تعظیم و تعاریف بی‌جا و غیرواقعی به پایان می‌برد، اینگونه از مسئول مورد نظر کجا انتظار پیگیری و برطرف نمودن مشکل می‌رود؟


نحوه درخواست موضوع و مطالبه گری مسئولین شهر/روستا

نحوه درخواست موضوع و مطالبه گری مسئولین شهر/روستا

شاید برای خیلی از افراد جالب باشد که بدانند نحوه پیگیری مطالبات و درخواست‌های مردم توسط مسئولین سطح شهر و یا اعضای شورا و ... به چه نحوی صورت می‌گیرد البته این موضوع جامعیت داشته و مختص به این شهر نمی‌باشد بلکه این گونه از برخورد اپیدمیک بوده و می‌توان آن را در سراسر کشور مشاهده نمود با این حال نمی‌توان به قطعیت گفت که تمامی مسئولین امر در ارائه درخواست ها و مطالبات خود از مسئولین بالادستی چنین برخوردی می‌نمایند حتی در شهر کتیج هم این گونه درخواست مطلق نیست و نمی‌توان تمامی افراد را در آن داخل نمود، هستند افراد و یا مسئولینی که برخورد صحیح و بجا داشته و به نحو احسن پیگیر مطالبات می‌نمایند.

با این حال با گذر از این موضوع اجازه دهید نحوه درخواست مسئولین و افرادی که باید درخواست ها و مطالبات مردم را از مسئولین امر تقاضا نموده و تا تحقق آنها پیگیر موضوع باشند و نحوه درخواست انان را برای شما بیان نمایم
آیا زمینه وقوع اختلاس در شهرستان فنوج وجود دارد؟

آیا زمینه وقوع اختلاس در شهرستان فنوج وجود دارد؟

از چندسالیست که کلمه «اختلاس» عام و همچون بیماری اپیدمیک گردیده و به تمامی محافل راه یافت، تا آنجا که نقل مجالس گردید و از هر دری که وارد می‌شدید این لغت شنیده می‌شد و گفتار پیرامون آن آغاز و همچون عادت همیشگی ما ایرانیان به بررسی و کارشناسی علل و دلایل و زمینه‌های وقوع و رخداد آن پرداخته میشد، اما مثل هر خبر و مطلب دیگری این کلمه هم دوران شکوه و جلالی داشت و بزرگ تلقی میشد تا آنکه عادی گردید و دیگر خبر داغی به شمار نمی‌رفت و نمی‌رود، به مرور انتشار گزارشها از اعداد و ارقام و میزان وقوع این خیانت به ملت یکی از علل عادی شدن آن بود. اما طی این چند سال از زمان اوج‌گیری این کلمه یعنی اخلاس مشهور سه هزار میلیاری تاکنون شایعات و حقایق بسیاری منتشر گردیده و بسیاری از این موارد صحیح و غلط، مستند و مستدل، شایعه و دروغ در فضاهای رسانه‌ای مجازی و حقیقی منتشر گردیده‌اند.

اینک لغت اختلاس به میزانی برای عموم عادی گردیده است که پس از انتشار خبر آن یک روز هم داغی آن دوام نمی‌آورد.

اما انتشار اخبار این اختلاس‌ها و خبرهای مربوط به آنها برای شهروندان و مردم هرناحیه که این چنین حادثه‌ای رخ بدهد به میزان بیشتری جلب توجه‌خواهد نمود و چه بسا برای بسیاری گران تمام خواهد شد، مردمی که در ناحیه وقوع چنین رخدادهایی قرار دارند به دلیل آنکه رفتار و واقعیت مدیران و مسئولین آن منطقه را بهتر و از نزدیک ملاحضه می‌نمایند به میزان بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته و متأثر می‌گردند

داستان یک روشنفکر اینترنتی و مجازی

داستان یک روشنفکر اینترنتی و مجازی

روشنفکرنمایان و روشنفکر مآبان امروز که تمامی شارژ آنها از طریق دکمه کپی و پَیست صورت گرفته و ادعاشان در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی است مدتی‌ست شروع به تاخت و تاز نموده‌اند تا شاید بتوانند خودی به نمایش بگذارند، و برای چنددقیقه‌ای هم که شده‌است ژست روشنفکری و آگاهی به خود بگیرند.

اما در حقیقت تمامی دانش آنها به چند صفحه خاص در فضای مجازی ختم می‌شود.

نقل یک خاطره خالی از لطف نیست، چندسال قبل در دوران خدمت مقدس سربازی شخصی هم‌دوره ما بود، پس از آموزشی به یک پادگان منتقل شدیم (یعنی کل دوران خدمت را با هم گذرانیدم)، هنگام برگزاری کلاسهای عقیدتی-سیاسی به وضوح میشد دید که این شخص کوچکترین اطلاعی از دین ندارد، قرآن و روایات و ... بکنار حتی نحوه وضو و تعداد رکعات نماز را نمی‌دانست!! بسیاری اوقات از مهلکه نجاتش می‌دادیم و تقلب می‌رسانیدم، اما مسلمان بود، از آن دسته مسلمانان که تنها اسمی سنگین به یدک می‌کشند! از آن دسته مسلمانانی که تمامی شئون نماز را در خم و راست شدن تعدادی نمازگزار در مسجد دیده بود.

انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی) + عکس

انتخاب بی‌بازگشت (گفتار و اندرزهایی در راستای همسرگزینی) + عکس

در سالهای اخیر به طور باورنکردنی‌ای بر میزان طلاق افزوده شده است و افرادی که به نوعی از زندگی خود ناراضی هستند تعدادشان مافوق تصور گردیده است.


متاسفانه انتخاب همسر یکی از انتخاب‌هایی است که شاید تا آخر عمر مجبور باشید با آن سپری عمر نمائید، صحیح یا غلط بودن این انتخاب پس از ازدواج برای افراد مشخص می‌گردد زمانی که دیگر راه بازگشتی برای آنان نیست و پشیمانی دیگر ارزش و بهایی ندارند و زندگی‌ای که به حالت نابودی پیش رود ساختن آن سخت‌خواهد بود پس باید بنیان آن را از آغاز درست و صحیح و بادقت نهاد به طوری که پشیمانی در شما راه نداشته باشد بخصوص پشیمانی صعب‌العلاج و فاقد راه‌حل، پس برای جلوگیری از بسیاری مشکلات در زندگی آینده راه حل ساده و قابل پیگیری‌ای مفیدی وجود دارد.
درست است که پشیمانی پس از ازدواج به سختی راه‌حل پیدا می‌کند اما قبل از ازدواج راه‌حل ساده و کاربردی‌ای برای آن وجود دارد، با بررسی، شناخت و دقت صحیح و کامل گزینه مورد نظر برای زندگی‌ آینده‌یتان را انتخاب نمائید، به خوبی دقت کنید فریب عشق‌های خیالی و واهی را نخورد، و در دام هوس و بی‌توجهی و بی‌تفاوتی نیفتید.


بهشت شداد به متد وطنی

بهشت شداد به متد وطنی


عنوان مطلب شاید برای بسیاری تعجب‌آور و برای برخی دروازه انتقاد را پیرامون مطلب باز نماید، اما این امر یک واقعیت است که بسیاری از هموطنان ناآگاه وعده بهشت شداد را داده و تصور می‌نمایند که آینده مافوق تصور با چاشنی‌های تمدن غربی در انتظار آنان است که بر طبل مخالفت می‌کوبند، امّا یک جمله اتمام حجت بر تمناکنندگان است و آن هم اینکه قدر عافیت را بدانید که پشیمانی پس از وقوع حادثه فایده و ارزشی ندارد، برخی به سرنوشت کشور به دیده کوته‌نظرانه نگریسته و تصور می‌کنند که با دگرگونی نظام (به اصطلاح عام "انقلاب") آینده‌ای بسیار تابناک در انتظار دارند و با نشان دادن چهره‌ای تاریک و غیرواقعی نظام کنونی کشور در صدد آن هستند که تحریفات و اهداف کشورهای استعمارگر و استثمارگر را در اذهان و فکر مردم کشور غالب نمایند، و میکشوند که چهره زشت و غیرواقعی از کشور به نمایش بگذارند و اینچنین نگرش‌هایی را روشنگرانه و روشنفکرانی همچون مخالفت با دین می‌دانند؛ به صراحت باید گفت آن بهشتی که چنین افرادی در پی آن هستند، دروغی بیش نبوده و نیست؛ شاید برای بسیاری این سخن من نامانوس بوده و آن را مورد استهزا قرار دهند اما آینده صحت این گفتار را مشخص خواهند نمود

همسرگزینی نویس و سخنی پیرامون عشق و هوس

همسرگزینی نویس و سخنی پیرامون عشق و هوس

یکی از مهمترین مسائل اجتماعی موضوع همسر و همسرداریست موضوعی که اکنون متاسفانه باعث ضربه‌های شدیدی به بطن جوامع گردیده است، ازدواج‌هایی که عموماً ناموفق و طولی نمیکشد منجر به جدایی می‌گردند وگاه صدمات جبران ناپذیری را به اعضای جامع (از خانواده‌های زوج و زوجه تا فرزندان آنها) وارد می‌آورد.

این مسئله از جنبه های مختلف قابل بررسی است که در اینجا میخواهم کمی به جنبه شناخت همسرها از هم بپردازم.

در حال حاضر بسیاری از روابط در محیط‌های کار یا تحصیل رقم می‌خورند و در شهرها و یا روستاهای کوچیک و یا در برخی مناطق رسم و سنن قدیمی خود را حفظ نموده‌ و خانواده‌ها تعیین کننده هستند برخی از ازدواج ها نتیجه تعیین و تکلیف های قدیمی خانواده و یا نتیجه برخی از تصمیمات بزرگان خانواده است که در هر دو حالت در عصر حاضر اکثر مواقع ازدواج سازنده‌ای را به بار نمی‌آورد.

اما در این میان چه ازدواج‌ها نتیجه تصمیمات بزرگترها و یا والدین و یا گزینش خود افراد یا به هردلیل دیگر باشند برخی امورست که به دست زوج و زوجه می‌باشد که روی سخن هم با آنهاست.

در ازدواج هایی که در توسط بزرگترها برنامه ریزی میگردند دو حالت پدیدار میشود یا به دلیل نامگذاری‌ها از دوران کودکی میان دونفر محبت و دوستی و به قول امروزی ها عشق پدیدار می‌‎شود و آنها متمایل به هم دیگر می‌گردد یا تمایل به هم پیدا نخواهند کرد و علاقه‌ای هم به برقراری ارتباط ندارند.

قتل و کشتار محکوم است {نگاهی به علل و موضع‌گیری‌های جنایت نیوزلند)

قتل و کشتار محکوم است {نگاهی به علل و موضع‌گیری‌های جنایت نیوزلند)

مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا... (سوره مبارکه مائده آیه 32)

ترجمه: هر کس، انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان است که گویی همه انسانها را کشته؛ و هر کس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.


قتل و کشتار از جانب هر دین و آیین و مسلکی باطل و محکوم است با هر نام و عنوانی که بخواهیم به آن بدهیم، کشتار بیگناهان با هیچ منطق و استدلالی پذیرفتنی نبوده و نیست.

اما حقیقت تبلیغات کنونی جامعه غربی به این سو سوق یافته و گام بر می‎دارد که مسلمانان پیوسته محکوم بوده و هستند
  حتی در حادثه اخیر مسجد نیوزلند، و در این باره افراد به دو دسته تقیسم می‌شوند.

عشق مقدس است نه بازیچه

عشق مقدس است نه بازیچه

عشق واژه‌ای مقدس و بسیار قابل احترام است نه به خاطر ذات کلمه بلکه بخاطر افرادی که در طول تاریخ به آن معتقد بوده‌ای و باور مافوق وجودی به این کلمه ارزشمند داشته‌اند. کلمه‌ای که که خارج از دایره دین و تفکر و اجتماع و فرهنگ واقع شده، در حالی که شامل هیچ کدام از این حوزه‌ها واقع نمی‌گردد اما مشمول همه آنها هم می‌شود و افراد از قشرهای مختلف به آن باور انکار ناپذیر داشته و چه کارها که برای آن نکرده‌اند، پس این کلمه مقدس است بخاطر احترام به معتقدان آن و تابعین و پیروان این کلمه که چه بسا در راه آن از همه چیز خود گذشته‌اند.
 

اما حکایت این کلمه در عصر حاضر ما و جامعه‌ای امروزی ما چیزی بجز ابزار فریب و نابودی و ویرانی نبوده و نیست، و این مسیر از زمان تسلط و سلطه فضای مجازی بر دنیای حقیقی نمایی جدیدتر و واقعی‌تر و جامع‌ و قابل لمس‌تری به خود گرفته است.

در عصر حاضر از نظر من ویرانگیری این لفظ با سلاح اتم هم برابری میکند.


قیاس مع‌الفارق اپیدمی جامعه ما

قیاس مع‌الفارق اپیدمی جامعه ما

از تاکسی گرفته تا بازار از مدرسه تا دانشگاه از کوچه تا بالاترین ارگان رسمی ما؛ همیشه و همه جا تنها ابزاری که برای دفاع و حمله دارند قیاس است و آن هم از نوع باطلش، اما چرا؟


این امر ممکنه دلایل زیادی داشته باشه که از جمله اونا میشه به عدم علم و آگاهی کافی از مطالب و مباحث مطروحه و یا مهمتر از همه عدم وجود دلیل و برهان منطقی در دامانشان اشاره کرد.
 نمونه ملموس این مطلب در جشن ها و همایشهای ماست، پیوسته مسئولین محترم در هر افتتاحیه یا مناسبتی آمار و ارقامی ارائه میکنند تا کارآمدی خودشان را نشان دهند و کارنامه‌ای از فعالیت‌های ارزشمند خود ارائه نمایند (جالب اینجاست که همیشه این آمار و ارقام میان مسئولین و حتی بخش های مختلف همان نهاد منتاقض و متفاوت هستند) اما نکته جالب توجه این است که این آمار از نظر زمانی هم تطابقی پیدا نمیکنند، به طور مثال در جشن انقلاب برخی مسئولین محترم ادارات فعالیت خودشان را با چهل سال قبل و حتی دوره قاجار می‌سنجند و این جرات را ندارند که سنجشی میان خود و مسئول قبلی انجام دهند و کارنامه‌ای ارائه نمایند.
 بعید نیست هم روزی خودشان را با دوران سومریان و آسوریان بسنجید که البته بدون شک کارنامه سومریان و... پربارتر خواهد بود.چندی قبل در هفته دولت رئیس محترم اداره راه تشریف فرما شده و گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه نمودند که از جمله این فعالیت‌ها میتوان به جابجا کردن یک تکه سنگ از این طرف جاده به طرف دیگر، درست نمودن تابلوی راهنمایی ای که در دوره ایشان اشتباه نصب شده بود، خط کشی زیگزاگی دو متر جاده و.... اشاره کرد، بدون شک با این کارنامه پربار میتوان چنین مسئولینی را به مقام وزارت رسانید.
البته این نمونه و مثالی بیش نبود!!!

از پروپاگاندا و تخریب بپرهیزیم.
 


نگارنده: میثم بارانی

 چهارشنبه- ۱ اسفند ۱۳۹۷ (۱۳۹۷/۱۲/۰۱)


الأربعاء- ١٤ جمادي الثانيه ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۶/۱۴)

(Wednesday- February 20, 2019 (2019-02-20