close
تبلیغات در اینترنت
مطالب علمی

مطالب علمی

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
خوش آمدید| مطالب این یاداشت‌نگار عموماً نوشته ها و برداشت ها و تحلیل‌های نویسنده از موضوعات مختلف و یا نکات قابل تامل همراه با مطالب مهم و بااهمیت می‌باشند|امیداورم که مفید واقع گردند.
استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث افت تحصیلی می‌شود

استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث افت تحصیلی می‌شود

شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی این روزها به شدت در زندگی ما نفوذ کرده‌اند و به هیچ عنوان نمی‌توان نقش آن‌ها را در انجام امور روزانه، ارتباط با دوستان، آشنایان و به نوعی با همه افراد نادیده‌ گرفت. اما آیا این رسانه‌ها روی عملکرد مغز کاربران و پردازش اطلاعات و استدلالات علمی آن‌ها مؤثر خواهند بود؟

آیا ماه چهره انسانی گرفت؟! + ویدئو

آیا ماه چهره انسانی گرفت؟! + ویدئو

هر چند وقت یکبار مطالبی در فضای مجازی پیرامون نقش چهره یا شکلی بر اجرام و اجسام مختلف منتشر میگردد و اینچنین خرافاتی به کثرت درباره اسلام هم شاهد هستیم افرادی که تمایل دارند با توسل به چنین مطالبی چیزی را پیرامون اسلام و باورهای اسلام به اثبات برسانند که متاسفانه این امر نه تنها صحیح نبوده و نیست بلکه به تضعیف تفکرات اسلامی منتهی میگردد.

چند مدت قبل (5مهرماه 1397) شایعه‌ای در یکی از شهرهای بلوچستان هم منتشر شد مبنی بر اینکه چهره‌ای بر روی ماه ظاهر گردیده و هرکدام نسبتی به آن می‌دانند و در آن زمان مطلبی پیرامون این موضوع به تهیه نمودم که اینک در اینجا آن را دوباره منتشر می‌نمایم

پاسخی علمی به شبهات حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم + ویدئو

پاسخی علمی به شبهات حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم + ویدئو

از آنجایی که ملحدین ناآگاه و بی‌سواد بدون آگاهی به هر مطلبی چنگ می‌زنند تا شاید اندک آبرویی برای خورد خریداری نمایند در حالی که از نابودی آبروی نداشته خود هراسی ندارند پس از اعلام خبرها از کشف قرانی در صنعا و موردی دیگر در کتابخانه دانشگاه بیرمنگام که به نام همان مکانها مشهور گردیدند دست به شبهه‌افکنی زدند اینک در این مطلب:
پاسخی علمی به مستندها و مقالات و خبرهای حول قرآن صنعا، قرآن بیرمنگام و... در باب تحریف شدن قرآن کریم را ارائه می‌نماییم.

از آنجا که ملحدین تابع بی چون و چرای ساینس (علم) هستند بر آن شدیم تا بار دیگر پاسخی قاطع و «کاملا علمی» را راجع به (تحریف قرآن کریم) یادآور شویم.
کارت ملی هوشمند ایرونی

کارت ملی هوشمند ایرونی

این خبر خوشی‌است که کالاهای ایرانی مورد استفاده قرار گیرد تا آنکه هم زمینه اشتغال و هم پیشترفت و...  کشور مهیا گردد، اما آیا در این باره تمامی تدابیر مورد نیاز اندیشیده و مورد بررسی قرار گرفته اند.

پس از تحریم‌های آمریکای جنایت‌کار بود که دیگر کارت ملی‌ای تحویل هموطنان گرامی نگردید و بعد از گذشت مدتی مدید اینک خبر بهره‌گیری از نمونه ایرانی این کارتها منتشر می‌‎شود.
 
بنگرید به:
تولید کارت ملی هوشمند ایرانی در چه مرحله‌ای است؟

صدور کارت‌های ملی هوشمند "ایرانی" از ۱۵ اسفند

شاید اگر قبل از اجرای هر طرحی به ظرفیت‌های داخلی توجه شده و به جوانان و مهندسین و طراحان و... داخلی اعتماد شود یا هزینه‌، بودجه و امکانات مورد نیاز در اختیارشان قرار گیرد دیگر نیازی نباشد همیشه چشممان به دست یاری دیگران و تولیدان خارجیان باشد، دیگر نیازی نباشد ماه‌ها اجرای یک طرح سراسری به تعویق بیفنید، دیگر نیازی نباشد مدتها منت دوست و دشمن خارجی را بکشیم.
شاید بهتر باشد گاهی فقط به خودی‌ها میدان داده و اعتماد کنیم.

البته ما منتظر توزیع کارت‌های ایرانی هستیم تا ببینیم چطور خواهد بود و شد، البته بدون شک این مدت اندک برای انجام چنین پروژه مهمی (اگر از قبل تحقیق و بررسی‌ای درباره آن صورت نگرفته) نتیجه دلخواهی را در بر نخواهد داشت.
 

 نگارنده: میثم بارانی

پنج شنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۷ (۱۳۹۷/۱۲/۰۹)
الخميس - ٢٢ جمادي الثانيه ١٤٤٠ (۱۴۴۰/۰۶/۲۲)

(Thursday - 2019 28 February (2019-02-28